Особливості придбання квартири у старому фонді

Категорії

На тлі решти міської нерухомості будинки старого фонду мають чимало очевидних переваг. Це – і вигідне розташування, і можливість заощадити енну суму на різниці з квартирами аналогічної площі в новобудовах http://intergal-bud.com.ua/pressroom/news/ , і близькість до всіх визначних пам'яток та соціально важливих об'єктів. Однак старі будівлі можуть мати приховані та небажані для нових власників особливості.

А чи був капремонт?

Це питання – найголовніше при виборі можливого об'єкта для угоди у старому фонді. Квартира може бути в ідеальному стані, блищати дорогою сантехнікою, мати склопакети на вікнах і підлогу з підігрівом. Однак якщо сама будівля перебуває у старому стані, то ніякий дизайнерський євроремонт не має значення.

У нашій країні капремонт будівлі старого фонду удостоївалися протягом двох тимчасових проміжків. Ті будинки, які пройшли процедуру капремонту в хрущовську епоху, зазнавали оновлення частково чи вибірково. Повністю ремонтувалися фасади та замінювалися перекриття, а планування та стилістика залишалися колишніми. Де-не-де навіть збереглися старовинні каміни.

Друга хвиля капремонту проходила в брежнєвські часи, коли старі будинки повністю перебудовувалися. Змінювалися сходи, водопровід, будівлі оснащувалися ліфтами, але й квартири ставали безглуздо маленькими та незручними.

Є й така категорія будівель, де капітальний чи навіть косметичний ремонт проводився на папері. У цьому випадку інформація у техпаспорті квартири не відповідає дійсності, але з'ясувати це зможе лише фахівець, якого обов'язково варто запросити із собою на первинний огляд житла.

Квартири в будинках, визнаних старими та аварійними, не застрахує жодна компанія, та й купувати таку нерухомість свідомо невигідно.

Особливості старих будівель

Найекологічнішою і відмінними експлуатаційними характеристиками визнано цеглу. Товсті цегляні стіни, властиві старовинним будинкам, зберігають тепло і мають чудову звукоізоляцію. Мінусом вважається відсутність можливості кардинального перепланування зі знесенням несучих стін. Будь-яким перебудовам легко піддається власність у сучасних монолітних будинках, але у старому фонді таких варіантів, на жаль, немає.

Стара добра цегла та оновлені металеві (а не підгнили дерев'яні) перекриття, проведений відповідно до нормативів капітальний ремонт та квартира в хорошому стані – ось, мабуть, ідеальний варіант для старого фонду.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*